Svátosti uvedení do křesťanského života – Eucharistie. Eucharistie označuje jak Kristovo tělo a krev (to je svátost), tak mši svatou, která je zdrojem a vrcholem celého křesťanského života. Středem slavení eucharistie (mše svaté) je chléb a víno, které se skrze Kristova slova a skrze vzývání Ducha svatého stanou tělem a krví Krista (svátost). Jiný název pro tuto svátost je „svaté přijímání“, které věřící přijímají během slavení mše svaté. (Katechismus katolické církve 1322-1419)

Podmínky všeobecně:

• křest, víra v přítomnost Krista v Eucharistii
  • život v přátelství s Bohem, nepřítomnost těžkého hříchu (lehké hříchy dáváme Pánu na začátku mše svaté lítostí)
  • řádné plnění povinností křesťanského života a žije-li v manželství, má být uzavřené před církví

Podmínky pro 1. svaté přijímání:

• předpokládá se absolvování 2 až 3 roky výuky náboženství a společná příprava na faře a v kostele od začátku postní doby do začátku června

Mši svatou slavíme v naší farnosti každý den podle ohlášení. Nemocní mohou přijímat eucharistii kdykoliv na požádání doma či v nemocnici.

1. svaté přijímání dětí v  Hranicích bylo  v roce 2017  v  neděli  4. června při  mši  svaté  v  10:00  hodin  ve  farním  kostele.

Předpokladem  je,  že  děti chodily aspoň 2 a  půl  roku  do  náboženství, chodí  v  neděli  na  mši  svatou  a  chtějí  do  náboženství  chodit  i  v  příštích  letech. Je   vhodné,  aby  děti  na  přípravu  doprovázeli  rodiče.